Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
A Terror Háza Múzeum Egy akaraton 1956-2016 című időszaki kiállítása realisztikus, 360 fokban elforgatható virtuális valóság-filmtechnika révén repíti vissza a látogatókat a forradalom napjaiba.
Szeptember végéig látogatható a Terror Háza Múzeum Egy akaraton 1956-2016 című időszaki kiállítása, amely a virtuálisvalóság-filmtechnika révén teszi átélhetővé a forradalom napjait. Az 1956-os forradalom és szabadságharc hőseinek emléket állító kiállítás rövidfilmjeivel a látogatók átélhetik, milyen lehetett az y '56-os utcai harc, a szovjet katonai erődemonstráció, a barikádok mögött szövődő szerelem, a vörös csillag leverése vagy a vallatás. A VR-szemüveget felvéve rendkívüli történelmi kalandok részesei lehetnek mindazok, akik szeptember 30-ig ellátogatnak a Terror Háza Múzeum időszaki tárlatára – közölték
A Terror Háza Múzeum közleménye emlékeztet: a 2016 júniusában nyílt, Schmidt Mária főigazgató és Tallai Gábor programigazgató koncepciója alapján készült tárlatot az 1956-os forradalom hatvanadik évfordulójára szervezett emlékév hívta életre. Az élethű jelenetekért és a látványvilágért Pálfi György rendező felelt.
A realisztikus, 360 fokban elforgatható virtuális valóság-filmtechnika révén a nézők olyan filmélményt kapnak, amely visszarepíti őket a forradalom napjaiba. A látogatók hat kisfilm segítségével élhetik át a szabadságharc sorsfordító pillanatait, szívszorító vagy örömteli eseményeit: mellettük, előttük, mögöttük, felettük és alattuk történnek az események, minta csak ott lennének 1956 hőseivel – áll a Terror Háza Múzeum közleményében.
(MTI)